Očko-troll

19.10.2016 19:39

Autor je redakci známý,
ale nepřál si být jmenován

 

    Jistě jste se s ním již setkali. Člověk, který se vtírá do skupinek zabývajících se tématem očkování, většinou s sebou přitáhne další kamarády, asi jako podporu svého ega, a žvaní a žvaní.

ilustrační obrázek    A zůstává většinou jen u toho žvanění. Takový troll totiž má jasný cíl — označit protivníka za neschopného obhájit své názory. Vyvrací vše, co protivník napíše, i kdyby to bylo, že tráva je zelená. Jeho protivník totiž nikdy nesmí mít pravdu. Když ji má, tak je hloupý, bez mozku nebo jeho části, nevzdělaný, obelhaný podvodníky, slabomyslný a spoustu všeho možného. Je takto označován, aby ostatní viděli, že tomuhle člověku se věřit nesmí. Většinou je podle trolla placený nějakým antivaxem, aby škodil dětem. Všechny důkazy, které protivník předloží, jsou trollem označeny za smyšlené nebo jsou přehlíženy. A to opakovaně. Když se trolla popáté zeptáte, co říká na Váš důkaz, většinou je to odpověď typu: „o tom jsem ještě neslyšel, nemohu se k tomu tedy vyjádřit, ale je to jasná hloupost“ nebo „teď nemám čas se tím zabývat“. Většinou jsou to i věty, které používá troll, když už neví kam. V tu chvíli zavelí ústup: „musím jít spát“ nebo „musím s dětmi ven“.

    Trolla bezpečně poznáte podle toho, že nikdy nedodá žádnou studii, jen o nich mluví. Když už to je nějaká studie, tak je zaplacená farmaceutickými firmami nebo právě ta provedená na 80ti opicích, která má potvrdit, že jedno dítě z tisíci nemůže mít autismus z očkování, prostě podivná studie. Farmaceutické firmy, stát i troll to s námi myslí dobře a nikdo z nich to nedělá pro zisk ale pro dobro celého lidstva, které je díky nim čím dál tím zdravější!

    Takže jednoduše — očkotroll povídá a povídá, označuje protivníka za vypatlance, požaduje po něm studie, sám žádné nedodá a když je v úzkých, jde spát.

    A my jim přejeme, ať se jim zdají krásné sny!

 


    Jen díky dobrovolným příspěvkům čtenářů a posluchačů může Svoboda v očkování přinášet všem lidem bezplatně důležité informace (nejen) o očkování. Pokud si myslíte, že naše práce má hodnotu, a pokud je to ve vašich možnostech, přispějte, prosím, na další chod této stránky. Každá koruna je dobrá a díky za ní!
    Můžete však přiložit ruku k dílu i jiným způsobem.