Očkování je nacistické zvěrstvo, tvrdí fašista Marian Kotleba a jeho poslanci. Požadují změnu zákona

09.02.2017 00:00

    [...]

    Příčina autismu i rakoviny mozku, velký byznys farmaceutických firem, neslučitelné s křesťanskou vírou, to jsou jen některé z argumentů krajně pravicové Kotleba – Ľudové strany Naše Slovensko, proč by se „měly vytvořit podmínky pro svobodné rozhodování občanů o očkování“. Marian Kotleba, předseda strany, která mimo jiné „bojuje“ proti uprchlíkům, Romům, EU, NATO či údajnému židovskému spiknutí, se tak stal pro slovenské odpůrce očkování kladným hrdinou. S pravicovými extremisty přitom našli společnou řeč už před několika lety.

    Odpůrce očkování spojuje s krajní pravicí mnohem víc, než se na první pohled zdá. Milují konspirační teorie, snadno podléhají „alternativním faktům“ a potřebují všemocného nepřítele ovládajícího skrze nevyčerpatelný balík peněz celý svět. Hrstka odvážných ale stále odolává a hájí „pravdu“. Příkladem je současné Slovensko, kde sílí toto poněkud bizarní spojenectví. Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko se snaží prosadit změnu zákona upravujícího očkovací systém v zemi a jako argumenty používá celou řadu spikleneckých teorií o očkování. Podle předsedy strany Mariana Kotleby stát nemůže rodiče nutit k tomu, aby do dítěte „píchali jakoukoliv chemikálii“. Proto je podle něj nutné, aby bylo na Slovensku zrušeno nyní povinné očkování a bylo pouze na rodičích, zda se rozhodnou své děti nechat očkovat či nikoli. V praxi tak prosazuje požadavek odpůrců očkování, kteří by se pak mohli vakcinaci svých dětí vyhnout, aniž by jim hrozil jakýkoliv postih. Není to přitom poprvé, kdy Kotleba sbírá politické body právě u nich a naopak, kdy skrze něj získávají antivax více veřejného prostoru. Zrušení povinného očkování měla strana jako jeden z bodů volebního programu před parlamentními volbami v roce 2016.

 

    Více na stránce Zdravotnický deník.

    K tomu viz komentář Fašisticko-nacistická väčšina v NR SR odmietla čo i len debatovať o zdobrovoľnení doteraz povinného očkovania.