Očkování je nutné, říká homeopatka

26.08.2016 00:00

    Rodiče, kteří vyhledávají pediatry-homeopaty, současně zmiňují, že jim jde také o to, aby byl pediatr tolerantní. To znamená, aby třeba počkal s povinným očkováním, případně jim dokonce nebránil v tom, aby neočkovali vůbec. Jaký je pohled homeopatie na vakcinaci?

    V první řadě je třeba říci, že očkování je nutné. Díky proočkovanosti populace zde nemáme některé velmi nebezpečné nemoci. Pokud přestaneme děti očkovat, začneme stonat. Co ovšem můžeme ovlivnit, je čas, kdy začneme očkovat, a očkovací látku. Stejně tak lze upravit intervaly mezi jednotlivými dávkami, a co je podstatné, díky homeopatii můžeme detoxikovat očkovací látku a snižujeme riziko jejích nežádoucích účinků, jako jsou například teploty a průjmy.

    Ve své ordinaci přistupuji ke každému dítěti individuálně a to platí i při očkování. Běžně s ním začínám nejdříve v šesti nebo deseti měsících. Stejně tak se snažím o co největší intervaly mezi jednotlivými dávkami. Pro lékaře i pro sestřičku je to z administrativního pohledu náročné, ale snažím se vždy s rodiči domluvit a zatím s tím nikdy nebyly problémy.

 

    Více na stránce Vitalia.cz.