Trump věří mýtům o očkování, Clitonová podporuje plošnou vakcinaci

21.10.2016 00:00

    [...]

    Očkování způsobuje autismus a dělá ze zcela zdravých dětí vážně nemocné, o tom je přesvědčený republikánský kandidát na post amerického prezidenta Donald Trump. Naopak demokratická kandidátka Hillary Clintonová podporuje plošnou vakcinaci dětí stejně jako stávající prezident Barrack Obama. Přesto i ona v minulosti zaváhala a volala po „výzkumu environmentálních faktorů vzniku autismu, jako jsou vakcíny“.

    Vyhrocený boj o Bílý dům se blíží do svého finále a oba kandidáti se snaží získat co nejvíce hlasů na svou podporu. Není divu, že se tak vyjadřují prakticky ke všemu. Jednou z mnoha oblastí, ve které se pohledy Trumpa a Clintonové radikálně liší, je právě očkování. Zatímco někdejší ministryně zahraničních věcí podporuje plošnou vakcinaci, miliardář naopak stojí na straně odpůrců vakcinace a věří mnohokrát vyvrácené teorii o tom, že očkování způsobuje autismus u dětí. „Republikán Donald Trump je totální anti-vaxxer, který léta opakovaně tvrdí, že očkování poškozuje dětí a způsobuje autismus. Není třeba dodávat, že odmítá povinné očkování,“ shrnuje Trumpův postoj americký zpravodajský portál Vox.com. Podle něj je právě Clintonová kandidátkou, která plně podporuje očkování s tím, že by očkovány měly být všechny děti. Nebylo tomu tak ale vždy.

 

    Více na stránce Zdravotnický deník.

    K tomu viz článek Aká voľba? Hillary Clinton chce zrušiť právo žien odmietnuť povinné očkovanie, ktoré poškodzuje ich deti.