Zdravá pokožka (Meduňka 8/2015)

24.12.2015 20:33

MUDr. Ludmila Eleková

 

<<< Předchozí část seriálu       Obsah seriálu       Následující část seriálu >>>

 

MUDr. Ludmila Eleková    Zdravou kůži bereme za samozřejmost, dokud se něco nestane. Stačí pubertální akné a pupínky vykvetlé jako na potvoru před nějakou důležitou událostí. Někdo ale musí řešit akné nebo jiné vyrážky i po pubertě. Těm nejméně šťastným komplikují život autoimunitní nemoci jako je lupenka, vitiligo, sklerodermie, Raynaudův syndrom nebo kožní nádory.

    Kožním nemocem se věnuje samostatný lékařský obor dermatologie. Tato specializace je bohužel typickým plodem specializované medicíny, řešící své „nemoci“ jako nemoci pouze kůže. Jen výjimečně je uznávána jejich souvislost s vnitřním prostředím těla, např. lupenky s artritidou nebo kožních projevů lupusu s celiakií. V běžné praxi je ale hlavním nástrojem kožního lékaře nějaká mastička, obvykle kortikoidní nebo antibiotická na potlačení infekce a antimykotická na potlačení plísní. Zvlášť odolné případy jsou léčeny léky přijímanými vnitřně, ovšem zase s cílem vyřešit jen a jen kůži. Jde o přípravky s retinolem nebo antibiotiky na akné, systémová léčiva na lupenku nebo plísně, imunosupresiva na kožní projevy autoimunitních nemocí. Na některé léze nebo nádory máme skalpel. Kosmetická dermatologie není o moc lepší — mnoho procedur a zákroků je zaměřeno na ovlivnění procesů pouze v kůži bez ohledu na stav organismu jako celku.

    Kůže je největším orgánem našeho těla a její funkcí není jen ho krýt a chránit. Je schopna vstřebávat živiny i toxiny, vylučovat zplodiny metabolismu i toxiny, vzniká v ní vitamín D, zprostředkovává mnoho vjemů z okolního prostředí. Je zásadní i pro termoregulaci. Pochází se stejného zárodečného listu jako nervová soustava, její stav tedy odráží i změny v nervové soustavě, ne náhodou se ekzému říkalo neurodermitis. Kůže je vyživována stejnou krví jako zbytek těla, tj. vše co působí na jiné orgány, působí i na ni. Vše co sníme, má vliv na kůži. Její vylučovací funkce se zesílí, když jiné vylučovací orgány (játra (sk: pečeň), střevo, ledviny (sk: obličky), plíce) nestíhají. Čínská medicína správně vypozorovala, že stav kůže odráží stav zejména střeva a jater. Ne náhodou vzbuzují kožní nemoci odpor. Jakkoli politicky nekorektní to je, má to racionální základ. Zdravá pokožka znamená zdraví uvnitř. Nezdravá pokožka signalizuje nějaký vnitřní problém.

    Uvedená fakta naznačují, kde hledat příčinu problémů s kůží: ve střevě, v játrech, krevním oběhu a vylučování, nervové soustavě. Kromě kožních nemocí způsobených vnějšími vlivy (i to platí s rezervou), žádné skutečně kožní nemoci neexistují. Problémy s kůží jsou jen vnějšími projevy vnitřních poruch. Je jedno, jestli jde o akné, ekzém, plísně, lupenku nebo jiné nemoci. Ukazuje se, že mají společné příčiny.

    Akné, alergické a autoimunitní kožní nemoci vždy znamenají problém se střevem. Žádná vodička ani mastička patlaná zvenku to nevyřeší. Akné je způsobeno vylučováním metabolitů a toxinů, které vedou ke změně bakteriální flory na kůži a pomnožení patogenních bakterií. Hormonální změny v pubertě nejsou hlavní příčinou, protože akné se vyskytuje jen v civilizovaných zemích, přírodní národy jím netrpí. Nadbytek estrogenů u žen někdy vede ke zhoršení stavu kůže, příčinou ale nebývá nadprodukce hormonů, ale jejich nedostatečné odbourávání játry.

    Ekzém a kopřivka (sk: žihľavka) jsou alergické projevy na kůži způsobené vnitřně přijatými látkami. Kopřivka a některé druhy ekzému jsou způsobeny akutní imunitní reakcí a nastupují velmi rychle po požití alergenu — potraviny, která se jí jen občas, např. arašídy, jahody, ořechy apod. Reakce je promptní a opakuje se, takže lze snadno poznat, co ji způsobuje a vyhnout se tomu.

    Ekzém je často způsoben pozdní alergickou reakcí na potravinu, kterou jíme často, nejméně dvakrát týdně, a která nám nepůsobí žádné akutní problémy. Jde zejména o lepek, bílkovinu kravského mléka, sóju, kukuřici, vejce, lilkovitou zeleninu (brambory, rajčata, paprika, lilek/baklažán) apod. Je možné provést krevní testy na IgG protilátky, ale ty nejsou stoprocentní. V praxi se doporučuje eliminační dieta, kdy se podezřelé potraviny na cca měsíc zcela vyloučí ze stravy a pak se otestují jejich konzumací. Reakce bývá jednoznačná. Trvalé řešení ale přinese jen zahojení střeva, protože právě propustné střevo umožňuje, aby se nedokonale natrávené součásti potravy dostaly do krevního oběhu a stimulovaly imunitní systém. Lze říci, že když máte ekzém nebo kopřivku, máte zaručeně zanícené (sk: zapálené) a propustné střevo.

    Plesnivé nehty nebo prsty u nohou má kdekdo a často to bere jako normu. Jenže růst plísně kdekoli na těle znamená narušení tělesné mikroflóry. Obvykle mají postižení známky přerůstání plísní i jinde. Ženy trpí na vaginální mykózy, obě pohlaví na nadýmání, bolesti břicha, problémy se stolicí, jinými kožním problémy. Běžným řešením je aplikace lokálních antimykotik, ale i když vyřeší akutní problém, neřeší náchylnost a bez úpravy vnitřního prostředí se bude plíseň vracet. Kožní plísně lze považovat i za známku oslabené imunity, protože na tělo dobře osídlené prospěšnými bakteriemi se žádný patogen nedostane.

    Pacienti s lupenkou a jinými autoimunitními nemocemi kůže mívají komplikovanou anamnézu, jasné známky přetížení jater, narušené střevní flory, obvykle bídnou stravu a hodně stresu. U lupenky a ostatních nemocí je také nutné začít střevem, ale kromě toho je třeba zapracovat na modulaci imunitního systému a zklidnění zánětu (sk: zápalu).

 

Jak zhojit zánětlivé kožní nemoci

    Ať už jde jen o akné, ekzém nebo něco horšího, jako např. lupenka, postupy jsou velmi podobné. Zdraví kůže začíná ve střevě, kdo má nějakou kožní nemoc, může se vsadit, že nemá v pořádku střevo. A to přestože nemusí mít zažívací potíže. Jak poznáte, že nemáte v pořádku střevo?

    Narodili jste se císařským řezem, nebyli jste kojeni nebo jen krátce, trpěli jste na záněty uší, dostávali jste často antibiotika, měli nebo dosud máte problém se soustředěním a/nebo hyperaktivitou, trpíte nutkavými chutěmi na sladké, pečivo, mléčné výrobky, máte zácpu, jindy zase náhodně řidší stolici, nemáte žlučník, trpíte plísněmi kdekoli na těle, máte reflux nebo pálení žáhy a užíváte léky proti překyselení žaludku, užíváte léky na bolest (nesteroidní antirevmatika), kortikoidy, antikoncepci, pijete často alkohol, stravujete se hodně mimo domov, jíte zpracované potraviny, máte stres.

    Základní je dieta: vyloučit ze stravy všechny průmyslově zpracované potraviny (mají etiketu a na ní slova, která neznáte, neumíte vyslovit, nevíte, co to je, a nikdy byste to doma nepoužili), cukr a jiné sladkosti, pšenici, ale i všechny rafinované obilniny, kakao, čokoládu, často pomůže vyhodit i mléčné výrobky, zejména slazené, limonády, uzeniny, alkohol, kofein.

    Je třeba jíst hodně zeleniny, vývary z masa a kostí, kvalitní bílkovinné potraviny v přiměřeném množství, fermentované potraviny, ovoce, koření a bylinky, které podporují trávení a pomáhají od kvasinek a parazitů, dostatek zdravých tuků.

    U autoimunitních nemocí je třeba jít dál, vynechat všechny obilniny a luštěniny, které obsahují lektiny a jiné látky poškozující střevo a dráždící imunitní systém, také vejce a mléčné výrobky, které často zkříženě reagují s lepkem. Je vhodné přírodními prostředky vyčistit střevo od patogenů, včetně plísní a parazitů. O možných produktech se lze dočíst jinde. Současně je nutné dodávat kvalitní probiotika. Měla by to být směs různých bakterií, dávka by měla být nejméně 20 miliard denně. Jde o dlouhodobou suplementaci, měsíce až roky.

    Podpora trávení je velmi důležitá, zejména ze začátku, než se střevo uzdraví. Dobré trávení začíná žvýkáním, ale pak nastupuje dostatek kyseliny solné (chlorovodíkové = HCl) v žaludku. Většina z nás ji má málo. Pálení žáhy je obvykle způsobeno nedostatkem kyseliny, ne nadbytkem, a užívání léků na překyselení žaludku problém jen zhorší. Je třeba odstranit nevhodné potraviny a doplnit HCl. K tomu trávicí enzymy, v dávce 2–4 tablety k jednomu jídlu. Tento postup umožní, aby se bílkoviny dobře strávily a do střeva nepřicházelo takové množství špatně natrávených bílkovin, které pak dráždí imunitní systém.

    Detoxikace by měla přijít na řadu až poté, kdy je střevo schopné si s odpadem poradit. Pro detoxikaci je nutná správná funkce žlučníku, protože žluč odnáší toxiny do střeva. Také by měly dobře fungovat játra. Ttěm je třeba nejdříve ulevit odstraněním problematických potravin, snížit jejich průběžné zatěžování vynecháním chemicky upravených potravin, dodáním antioxidantů (zelenina, ovoce, cholesterol), ale i dostatku bílkovin.

 

Kosmetické problémy

    Vrásky přicházejí nevyhnutelně s věkem, ale mezi lidmi jsou velké rozdíly. Elasticitu kůže zajišťuje kolagen. Jeho poškození vede k tvorbě vrásek. Kolagen je základní molekula pojivové tkáně, tvoří kolem 30% všech bílkovin našeho těla, v podstatě drží tělo pohromadě. Chemické složení se liší od jiných bílkovin. Obsahuje hojně glycinu a prolinu. Glycin a prolin jsou neesenciální aminokyseliny, syntetizujeme si je sami. K syntéze elastinu a kolagénu potřebujeme i lysin. Lysin je esenciální aminokyselina, dobrými zdroji jsou bílkovinné potraviny jako vejce, maso, luštěniny, sýry a ryby jako treska a sardinky. Vývary z masa a kostí bohaté na želatinu a kolagen jsou skvělým zdrojem této aminokyseliny. Jak rychle se nám budou tvořit vrásky (obdobně stárneme i uvnitř, poškozuje se vazivo k kloubech, šlachách, svalech, cévních stěnách, kostech atd.), záleží na tom, jak dobrý kolagen jsme si vytvořili v dětství a mládí a také na tom, co s ním během života uděláme. Cokoli poškodí kolagen, vede k tvorbě vrásek.

    První je oxidativní stres z různých zdrojů. Všichni známe někoho, kdo se příliš vystavoval slunci. Jeho vrásky a pigmentové skvrny jsou následkem ultrafialového slunečního záření. Je samozřejmě zdravé chodit na slunce, ale platí: „všeho s mírou“. Dalším významným zdrojem oxidativního stresu je kouření. K tomu není co dodávat — kuřáci mívají typický vzhled. Měli by si uvědomit, že stejné škody cigarety páchají i uvnitř jejich těl. Třetím zásadním zdrojem oxidativního stresu jsou nevhodné tuky, konkrétně rafinované rostlinné oleje a margaríny i všechny potraviny z nich vyrobené. Kdykoli jíte mimo domov, restaurace až na drahé výjimky používají levné oleje. Všechny zpracované potraviny obsahují tyto tuky.

    Ochranou proti volným radikálům jsou antioxidanty. Jejich hlavním zdrojem je ovoce, zejména bobule a peckoviny (sk: kôstkoviny), zelenina, hlavně obsahující karotenoidy. Karotenoidy se prodávají i jako výživové doplňky k prevenci spálení na slunci, podobně funguje i zelený čaj. Důležitým antioxidantem je i cholesterol. Kromě toho je prekurzorem vitamínu D, při slunění nám slouží dvěma způsoby. Obsah správných tuků v kůži je důležitý pro prevenci poškození volnými radikály. V jedné knize jsem četla názor plastického chirurga z USA, který se ptal svých klientů, jaké jedí tuky a kolik. Vypozoroval, že lidé, konzumující nenasycené rostlinné tuky nebo držící nízkotučné diety, vypadali o 10–15 let starší než lidé, kteří jedli spíše přirozené, nasycené tuky.

    Dalším procesem, poškozujícím kolagen, je glykace — proces, při kterém se glukóza a fruktóza váží na kolagen. Produktům, které při tom vznikají, se říká AGE, anglicky „advanced glycation end-products“ = koncové produkty glykace. Zkratka AGE hezky vyjadřuje, co tyto molekuly dělají: „age“ znamená anglicky věk, stárnutí. Tento proces stojí za zrychleným stárnutím diabetiků, ale nemusíte být diabetici, abyste si AGE hojně vyráběli. Stačí jíst běžnou stravu založenou na konzumaci škrobových potravin několikrát denně.

    Podceňovaným faktorem je nedostatek vitamínu C. Kurděje (sk: skorbut) jsou nemoc z nedostatku vitamínu C a poškození kolagenu vede k jejím příznakům. Bohužel, mnoho lidí, kteří nedbají na zdravou stravu, je na hranici kurdějí. Doporučená denní dávka vitamínu C je spodní mez na hranici kurdějí, optimální dávka je v gramech denně. Zvířata, která neztratila schopnost syntetizovat vitamín C, ho denně vytvoří desítky gramů, v nemoci nebo stresu až stovky gramů. Pro pěknou a zdravou kůži je tedy nutná i každodenní hojná konzumace zeleniny a ovoce.

    Jak je to jednoduché: dbejte na správný obsah talíře a budete vypadat lépe než s drahou kosmetikou. A na rozdíl od kosmetiky budete vědět, že stejně dobře „vypadáte“ i uvnitř, kde na tom záleží.

 

<<< Předchozí část seriálu       Obsah seriálu       Následující část seriálu >>>